Gumball coraz bliżej! Premiera już 6 października.

Cartoon Network ujawnia czołówkę oraz datę międzynarodowej premiery serialu Cudownie dziwny świat Gumballa.
Cartoon Network ogłosił datę premiery swojej najnowszej oryginalnej produkcji - długo wyczekiwanego Cudownie dziwnego świata Gumballa. Serial wyprodukowany przez Hanna-Barbera Studios Europe zadebiutuje na antenie Cartoon Network w poniedziałek 6 października, w regionach EMEA, Ameryki Łacińskiej i Azji-Pacyfiku oraz na platformie HBO Max (z wyłączeniem USA). Ogłoszeniu daty premiery kreskówki towarzyszy prezentacja dynamicznej czołówki, za którą odpowiada Jack Sachs – uznany artysta, twórca logo Cudownie dziwnego świata Gumballa.
Wielki powrót do Elmore
Twórcy serialu ponownie zapraszają widzów do Elmore – miasta, w którym prawa rzeczywistości to tylko żart, a życie rodzinne wymyka się wszelkim schematom. Cudownie dziwny świat Gumballa to kontynuacja narracji pełnej surrealistycznego humoru, którą odbiorcy mieli szansę poznać w wielokrotnie nagradzanym Niesamowitym świecie Gumballa. Twórcą i producentem serialu jest Ben Bocquelet.
Cudownie dziwny świat Gumballa w piętnastominutowych odcinkach łączy eklektyczną mieszankę stylów – od animacji 2D i 3D, przez CGI, lalkarstwo i fotorealizm, aż po elementy live-action. Efektem jest niezwykle pomysłowy świat, wyróżniający się żywą estetyką wizualną i dosadnym metahumorem.
Za reżyserię i produkcję wykonawczą odpowiadają Matt Layzell i Erik Fountain, muzykę skomponował Xav Clarke, a kierownictwo artystyczne objął Joe Sparrow. W oryginalnej wersji językowej usłyszymy m.in. Alkaio Thiele’a jako Gumballa, Hero Huntera jako Darwina, Kinzę Syed Khan jako Anais, Teresę Gallagher jako mamę – Nicole oraz Dana Russella jako tatę – Richarda.
Lato z Gumballem w Cartoon Network
Przed październikową premierą kanał Cartoon Network przez całe lato będzie celebrować wszystko, co związane z uniwersum Gumballa. Już od poniedziałku, 21 lipca, widzowie będą mogli oglądać najlepsze odcinki Niesamowitego świata Gumballa i odkrywać na nowo radość płynącą z chaosu w rodzinie Wattersonów. Ponownie spotkają się z tytułowym bohaterem – energicznym i pełnym optymizmu 12-latkiem, jego młodszym bratem – i zarazem głosem rozsądku – Darwinem, uroczym tatą Richardem, który zajmuje się domem, nieustannie zapracowaną, ale cierpliwą mamą Nicole oraz najmłodszą, ale jednocześnie najbystrzejszą członkinią rodziny – Anais.
Niesamowity świat Gumballa zyskał popularność dzięki ukazywaniu niedoskonałych realiów dorastania w dowcipny sposób – wszystko, co zwyczajne, staje się nadzwyczajne. Animacja powstała w 2011 roku, kiedy jej twórca, Ben Bocquelet, postanowił zebrać postacie, które pierwotnie stworzył na potrzeby reklam, i umieścić je w jednej produkcji osadzonej w szkolnych realiach. Co ciekawe, niektóre postacie z Elmore wzorowane były na prawdziwych członkach rodziny Bocqueleta.
Niesamowity świat Gumballa w liczbach
- W ramach 6 sezonów powstały 294 odcinki serialu, a także dwie miniserie: Rocznik Darwina i Kroniki Gumballa.
- Produkcja 420 minut animacji (czyli 7 godzin serialu) trwa średnio 90 tygodni.
- Najdłużej powstający odcinek – Gwiazdka – był w produkcji ponad rok. Z kolei najkrócej powstawał Nikt – zajęło to 138,4 dnia.
- Twórcy serialu zużywają średnio 41 040 karteczek samoprzylepnych i 500 czerwonych długopisów podczas tworzenia jednego sezonu animacji.
- Serial był emitowany w ponad 185 krajach, został przetłumaczony na 33 języki i trafił do ponad 450 milionów gospodarstw domowych.
- Tylko na potrzeby drugiego sezonu zaprojektowano 543 nowe postacie i kostiumy.
- Produkcja zdobyła 38 nagród, w tym m.in. ANNIE Award, BAFTA Children’s, Międzynarodową Emmy, Pulcinella Award, British Animation Award, ASTRA Awards i Kidscreen Awards.
- To najlepiej oceniany serial Cartoon Network. Kreskówka zajmuje też pierwsze miejsce pod względem łącznej liczby minut oglądania na oficjalnych kanałach Cartoon Network na YouTube.