Warner Bros. Discovery prezentuje swoje pierwsze francuskie produkcje dla platformy streamingowej Max

26 marca 2024

Warner Bros. Discovery zaprezentowało trzy pierwsze francuskie seriale fabularne, które są obecnie produkowane dla platformy Max: "Black Lies", "Malditos" oraz "Living with our dead".

„Black Lies” (tytuł oryginalny: „Une amie dévouée”) będzie miał swoją premierę w serwisie Max w 2024 roku. Miniserial składa się z 4 odcinków. 

Historia jest oparta na książce non-fiction „La mythomane du Bataclan” Alexandre’a Kauffmanna.

Noc zamachów w Paryżu. Christelle, podobnie jak reszta kraju, jest w szoku. Następnego ranka nawiązuje kontakt z innymi ofiarami. Kiedy pojawia się pomysł stworzenia grupy wsparcia dla ocalałych, Christelle odgrywa kluczową rolę w jego realizacji. Szybko okazuje się, że nic tu nie jest takie jakim wydawało się na początku. Jaki tak naprawdę związek z tragedią ma główna bohaterka? 

Produkcja: StudioFact Stories wraz z June Films.
Reżyseria: Just Philippot.
Scenariusz: Fanny Burdino, Jean-Baptiste Delafon, Samuel Doux i Alexandre Kauffmann. 

W roli głównej występuje nagrodzona Cezarem aktorka Laure Calamy. W pozostałych rolach zobaczymy laureata Cezara Arieha Worthaltera, a także Annabelle Lengronne, Alexis Manenti, Ava Baya i Anne Benoît.

 

„Malditos” (tytuł roboczy) - serial składający się z 7 odcinków.

Na południu Francji przywódczyni cygańskiej społeczności i jej dwaj synowie walczą o ocalenie swojego klanu, któremu grozi eksmisja z powodu podnoszącego się poziomu wody. Aby przetrwać, będą musieli balansować na granicy prawa oraz przedrzeć się przez mroczny i niebezpieczny świat ... Jednocześnie ukrywają tajemnicę, która prześladowała ich rodzinę przez ostatnie siedem lat.

Ten pełen akcji thriller kryminalny został wyprodukowany przez White Lion Films (Eve Muller i Noor Sadar) (Mediawan).
Serial stworzony przez: Jeana Charles’a Hue’a i Oliviera Prieure’a.
Oparty na współpracy z Guillaume’em Grosse’em i Laurentem Teyssierem.
Scenariusz: Jean Charles Hue, Olivier Prieur i Maya Haffar.
Reżyseria: Jean Charles Hue (5 odcinków) i Cécilia Verheyden (2 odcinki).

 

Adaptacja książki „Living with our dead” (tytuł oryginalny: „Vivre avec nos morts”). Serial składa się z 8 odcinków.

28-letnia Léa jest jedną z niewielu kobiet rabinów we Francji. Na jej delikatnych ramionach spoczywa wielka odpowiedzialność, ponieważ musi znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań i rozwiać wiele wątpliwości ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ale jak może być przewodnikiem dla innych, gdy sama jest rozdarta,  zagubiona i wciąż szuka sensu życia? 

Komediodramat został wyprodukowany przez Fédération Studios i zaadaptowany przez Noé Debré i Benjamina Charbita na podstawie pamiętnika rabinki Delphine Horvilleur.

Kontakt

Joanna Lichosik - Białoń

HBO Max, HBO, Cinemax, Totalne remonty Szelągowskiej, TVN Style, HGTV, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Science, Animal Planet, DTX, ID


Katarzyna Michalak

HBO Max, Odwilż, Niezwykłe Stany Prokopa, Dzień Dobry TVN, Top Model


Maria Majer

Food Network, Discovery Life, TLC, TVN Turbo, Warner TV, HBO Max