TVN Warner Bros. Discovery zostaje Strategicznym Sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

19 czerwca 2024

TVN Warner Bros. Discovery został Strategicznym Sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ta znacząca współpraca podkreśla historyczne więzi między Warner Bros. a Polską oraz wspiera misję muzeum w szerzeniu wiedzy o bogatej historii i dziedzictwie Żydów polskich.

Bracia Warner, założyciele legendarnego studia filmowego, mają korzenie w Polsce. Urodzeni jako Wonsalowie, trzej bracia: Harry, Albert i Sam, wyemigrowali z Krasnosielca, niewielkiej miejscowości na Mazowszu. Czwarty z braci urodził się już w Kanadzie. Ich niesamowita droga od skromnych początków do stania się pionierami hollywoodzkiego przemysłu filmowego jest upamiętniona w galerii "Dziedzictwo" w Muzeum POLIN. W 2024 roku w 100-lecie wytwórni bracia zostali uhonorowani dołączając do pozostałych 28 bohaterów i bohaterek ekspozycji. Galeria „Dziedzictwo” oddaje hołd ich wyjątkowemu wkładowi w światową kulturę i przemysł filmowy, ukazując jednocześnie ich polskie korzenie.

Rok 2024 jest wyjątkowy – Muzeum POLIN obchodzi 10-lecie stałej wystawy opowiadającej o tysiącletniej historii Żydów polskich. W ciągu ostatniej dekady stała się ona istotnym miejscem edukacji i refleksji, przyciągając miliony zwiedzających z całego świata. Dzięki współpracy z globalnym partnerem, jakim jest TVN Warner Bros. Discovery, wzbogacone zostaną programy edukacyjne i kulturalne.

TVN Warner Bros. Discovery jest pierwszym Strategicznym Sponsorem nowego programu współpracy z biznesem „Made in POLIN”. Program ten ma na celu budowanie długotrwałych relacji z firmami, które podzielają wartości i chcą wspierać misję Muzeum.

TVN Warner Bros. Discovery i Muzeum POLIN zapraszają wszystkich do odwiedzenia muzeum i doświadczenia bogatej historii Żydów polskich, a także do odkrywania inspirującej historii braci Warner.

Kontakt

Małgorzata Dębińska

Corporate Communications Junior Manager


Katarzyna Issat

Corporate Communications Senior Director