RUSZYŁY ZDJĘCIA DO FILMU „PRZEPIĘKNE!” w reżyserii Katii Priwieziencew

13 czerwca 2024

W rolach głównych występują m.in.: Marta Nieradkiewicz, Mikołaj Roznerski, Marta Ścisłowicz, Konrad Eleryk, Hanna  Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Kamila Urzędowska

„Wyobraź sobie świat, w którym wygląd nie ma znaczenia... Co byśmy zrobili z całym czasem, który dotychczas marnowaliśmy? Jak zmieniłby się świat dookoła...„

Warszawa, 13 czerwca 2024 - Trwają zdjęcia do filmu Przepiękne! w reżyserii Katii Priwieziencew. W rolach glównych zobaczymy plejadę zanaych i lubianych aktorów m.in. Martę Nieradkiewicz („Lęk”, „Wielka woda”), Mikołaja Roznerskiego („8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”), Martę Ścisłowicz („Bogowie”, „Listy do M.”), Konrada Eleryka („Rojst. Millenium”, „Furioza”) czy Hannę Śleszyńską („7 uczuć”, „Listy do M. 3”) i Olafa Lubaszenko („Sztos 2”, „Kobiety mafii”). Ponadto na wielkim ekranie pojawią się: Kamila Urzędowska (znana m.in. z „Chłopów”), Katarzyna Herman („1670”, „Doppelgänger. Sobowtór”) oraz debiutujące młode aktorki: Wiktoria Bylinka i Róża Szmidt. Za produkcję odpowiada firma Serce, a dystrybutorem filmu jest Warner Bros. Entertainment Polska.

Przepiękne! to przeplatające się losy bohaterów, którzy mierzą się z oczekiwaniami wobec siebie i innych, postrzegając swoje życie przez pryzmat wyglądu. Pochłonięta macierzyństwem Magda (Nieradkiewicz) tęskni za swoim dawnym życiem i ciałem sprzed ciąży. Kiedyś silna i ambitna, teraz zmaga się z poczuciem utraty własnej tożsamości i miejsca w życiu. Chce zawalczyć o siebie, jednak potrzebuje pomocy zajętego karierą Maćka (Roznerski), który zdaje się nie rozumieć rozterek żony... Magdzie kibicuje przyjaciółka Baśka (Ścisłowicz), zwariowana i niezależna nauczycielka plastyki, która w relacjach damsko-męskich stawia sprawę jasno: seks- tak, miłość- nie. To dość duże wyzwanie dla Kuby (Eleryk), zakochanego w niej wuefisty, który cierpliwie czeka, aż Baśka da mu szansę na coś więcej... W pracy Baśka swoimi nieszablonowymi pomysłami zdobywa zaufanie i sympatię młodzieży. Inspiruje swoich uczniów, zmusza do refleksji, a czasem dodaje im odwagi i wiary w siebie, zwłaszcza skrytej i niepewnej siebie Klaudii (Bylinka), która mocno odstaje od reszty klasy.

Krystyna (Śleszyńska) czuje się niewidoczna dla swojego męża Władka (Lubaszenko), chciałaby przełamać rutynę i na nowo poczuć namiętność w swoim wieloletnim związku. Ich dorosłe już dzieci Maciek (Roznerski) i Julka (Urzędowska) żyją własnym życiem. Wydawać by się mogło, że to właśnie ich czas. Tymczasem Władek, oszołomiony nagłym zainteresowaniem ze strony żony, nie wie, czy jest gotowy na jakiekolwiek zmiany?  Chciałby jedynie spokoju i żeby było jak dawniej... Ich córka Julka (Urzędowska) jest modelką, która za wszelką cenę chce utrzymać swoją pozycję w tej wymagającej branży. Gotowa jest zrobić wszystko by szefowa agencji modelek (Herman) była zadowolona. Wieczne diety i niedoścignione kanony piękna są niezrozumiałym światem dla Tosi (Szmidt), jej małej przyjaciółki, która nie wie, po co właściwie się malować i dlaczego nie wolno jeść makaronu z cukrem...?

Przepiękne! to mądry, zabawny i poruszający film o ludzkich słabościach, poszukiwaniu własnej drogi i sile, która rodzi się z wewnętrznego buntu i prowadzi do akceptacji samego siebie.

Przepiękne! wyreżyseruje Katia Priwieziencew („Samiec Alfa”, „Hel”). Za scenariusz odpowiada Katarzyna Sarnowska („(Nie)znajomi”, „Narzeczony na niby”). Zdjęcia realizuje Witold Płóciennik (m.in. „Kruk", „Carte Blanche”), a autorem scenografii jest Joanna Kaczyńska (m.in. „Wszystkie nasze strachy”, „Listy do M.”). Za kostiumy odpowiada Marta Ostrowicz (m.in. „Najmro”, „Wyrwa”), za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz (m.in. „Io”, „Tyle co nic”), a za montaż – Kamil Grzybowski („Klara”, „#BringBackAlice”). Autorem muzyki jest Jerzy Rogiewicz („1670”, „Teściowie”).

Film produkuje Serce, a producentami są Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma, nagrodzeni Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Wszystkie nasze strachy”.

Dystrybutorem filmu jest Warner Bros. Entertainment Polska. Firma od kilku lat intensywnie poszerza swoje portfolio o lokalną produkcję („Inni ludzie”, „Tata”). Jesienią 2024 r. wprowadzi do kin najnowszą odsłonę  „Listów do M.”, a rok później nowy film Wojciecha Smarzowskiego.

Koproducentem filmu jest m.in. TVN Warner Bros. Discovery oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zdjęcia do Przepięknych! wystartowały w czerwcu i potrwają do połowy lipca 2024 r. Film trafi do szerokiej dystrybucji 7 lutego 2025 roku.

 

*Copyright do zdjęć:  

© 2024 Serce & Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Fot. Karolina Grabowska

 

Kontakt

Honorata Pawicka-Jaros

PR Manager