Rekiny powracają! 15 lipca Shark Week ponownie zawita na antenę Discovery Channel

2 lipca 2024 - Ostatnio zaktualizowany 15 lipca 2024

Choć o gatunkach, życiu i obyczajach rekinów wiemy coraz więcej, te fascynujące stworzenia wciąż mają przed nami wiele tajemnic. Jak co roku Discovery Channel zabierze widzów na wyprawę w głębiny, aby lepiej przyjrzeć się tym władcom mórz i oceanów. Shark Week 2024 wystartuje już w poniedziałek 15 lipca.

Choć niektórym rekiny kojarzą się z filmami grozy, te niesamowite zwierzęta nie powinny budzić naszego przerażenia, a ciekawość. Coroczne tygodniowe pasmo programowe Discovery Channel przybliża widzom świat tych fascynujących stworzeń. Shark Week 2024 rozpocznie się już  15 lipca – każdego dnia od poniedziałku do piątku o godzinie 23:00 widzowie będą mogli liczyć na dawkę wiedzy i emocji wprost z podwodnego świata. Na antenie zagoszczą takie produkcje jak: „Tajemnica głowomłotów”, „Orki i Żarłacze: Starcie tytanów”, „Niezwykłe rekiny z Japonii”, „Żarłacze Białe: W poszukiwaniu mordercy” czy „Ile waży Żarłacz Biały”.  

 

Tajemnica głowomłotów

poniedziałek, 15 lipca 2024, godzina 22:00

Doktor Austin Gallagher jest biologiem morskim. Tym razem wraz ze swoim zespołem, który tworzą Liv Dixon, Zandi Ndhlovu oraz dr Tristan Guttridge, zbada wody Turks i Caicos, aby lepiej poznać żyjącą tam populację rekinów młotowatych. Zwierzęta okazują się agresywne. Jak podejrzewają badacze, mogli oni trafić na kompletnie nowy gatunek.


Orki i Żarłacze: Starcie tytanów

wtorek, 16 lipca 2024, godzina 22:00

Choć rekiny kojarzą się z niebezpiecznymi drapieżnikami, same również mogą stać się ofiarami ataków innych morskich stworzeń. Jak się okazuje, do walk szczególnie często dochodzi pomiędzy Żarłaczami Białymi a orkami i innymi wielorybami. Konflikt ma sięgać aż milionów lat wstecz – do czasów, kiedy w głębinach pływał prehistoryczny wieloryb Lewiatan oraz największy drapieżnik – Megalodon. Teraz doktor Tristan Guttridge, doktor Sona Kim oraz Kina Scollay przeanalizują te niesamowite starcia, a także taktyki, którymi posługują się poszczególne gatunki.


Niezwykłe rekiny z Japonii

środa, 17 lipca 2024, godzina 22:00

Japońskie tereny morskie są domem dla licznych, często bardzo niezwykłych, gatunków rekinów. Biolog dzikiej przyrody Forrest Galante wraz ze swoim zespołem naukowców zajmujących się rekinami głębinowymi, wyrusza do Japonii, aby zbadać tamtejsze podwodne życie. Grupa naukowców postara się sprawdzić, czy w japońskich głębinach odnaleźć można niezwykle rzadkie i zagrożone wyginięciem rekiny nazywane aniołami morskimi.  W trakcie tej misji Forrest natrafi na wiele interesujących i wyjątkowych  gatunków, a także będzie świadkiem niesamowitych wydarzeń - na przykład narodzin młodych rekinów.


Żarłacze Białe: W poszukiwaniu mordercy

czwartek, 18 lipca 2024, godzina 22:00

W pobliżu małej, rybackiej wioski w Meksyku doszło do dwóch ataków żarłacza białego – w jednym z nich ofiara straciła głowę. Aby odnaleźć agresywne żarłacze, Paul De Gelder, który sam przeżył atak rekina, łączy siły z badaczem Brandonem McMillanem oraz biolożką Gadorą Mutanerą. Grupa postara się, aby lokalna ludność mogła czuć się bezpiecznie na Morzu Corteza.


Ile waży Żarłacz Biały

piątek, 19 lipca 2024, godzina 22:00

Biolodzy morscy Tom „The Blowfish” Hird i Leigh de Necker wyruszają na poszukiwanie najgrubszych żarłaczy białych u wybrzeży Nowej Zelandii. Tom i Leigh lepiej przyjrzą się temu, jak wygląda dieta rekinów. Korzystając z najnowszych osiągnięć techniki, postarają się także dokładnie zważyć żarłacza, sprawdzając, jak dużą masę może on osiągnąć.


„Tajemnica głowomłotów” – poniedziałek, 15 lipca 2024, godzina 23:00

„Orki i Żarłacze: Starcie tytanów” - wtorek, 16 lipca 2024, godzina 23:00

„Niezwykłe rekiny z Japonii” - środa, 17 lipca 2024, godzina 23:00

„Żarłacze Białe: W poszukiwaniu mordercy” - czwartek, 18 lipca 2024, godzina 23:00

„Ile waży Żarłacz Biały” - piątek, 19 lipca 2024, godzina 23:00

 

 

Kontakt

Joanna Lichosik - Białoń

Max, HBO, Cinemax, Totalne remonty Szelągowskiej, TVN Style, HGTV, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Science, Animal Planet, DTX, ID


Agata Laskowska

LEGO Masters, Mam talent, TVN Style, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Science, Animal Planet, DTX, ID