Kibicujmy razem! Finały Roland-Garros pod Kinoteką

6 czerwca 2024

Eurosport, Pałac Kultury i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Kinoteka, Aktywna Warszawa i Polski Związek Tenisowy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – wspólne oglądanie finałów Roland-Garros na Placu Defilad w Warszawie!

W sobotę i niedzielę w Paryżu rozegrane zostaną finały drugiego turnieju Wielkiego Szlema w roku, czyli Roland-Garros. Eurosport, Pałac Kultury i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Kinoteka, Aktywna Warszawa i Polski Związek Tenisowy zapraszają kibiców do wspólnego przeżywania wielkich tenisowych emocji i oglądania finałów na wielkim ekranie. Wstęp do strefy zorganizowanej na Placu Defilad 1 od strony Kinoteki będzie bezpłatny.

W sobotę o 15:00 rozpocznie się transmisja finału singla kobiet z udziałem broniącej tytułu Igi Świątek. Tego samego dnia wieczorem odbędzie się specjalny pokaz filmu „King Richard: Zwycięska Rodzina”, opowiadającego historię sióstr Williams, czyli jednych z najlepszych tenisistek w historii. Pokaz odbywa się w ramach Kina Letniego organizowanego przez Kinotekę. W niedzielę o 15:00 rozegrany zostanie finał singla mężczyzn.

Strefa otwarta będzie od 13.30, czyli półtorej godziny przed startem wydarzeń. Liczba miejsc jest ograniczona do 1000 osób. W strefie funkcjonować będzie punkt gastronomiczny z przekąskami i napojami orzeźwiającymi.

Dla najmłodszych wielbicieli tenisa przewidziana jest strefa aktywności. Na mini-korcie będzie można spróbować swoich sił z rakietą i zagrać gema pod okiem wykwalifikowanej kadry. Do dyspozycji oczekujących na rozgrywkę będą profesjonaliści: trenerzy oraz instruktorzy, którzy chętnie podzielą się doświadczeniem i wiedzą z zakresu przygotowania do gry. W strefie dostępni będą również animatorzy i dodatkowe atrakcje np. układanie obrazów z klocków, sportowe konkursy czy malowanie buziek.

Kontakt

Jakub Żychliński

Eurosport