Jeffrey Wright dołącza do obsady drugiego sezonu “The Last of Us”

24 maja 2024

Nominowany do Oscara® Jeffrey Wright (“American Fiction”, ”Westworld”, “The French Dispatch”) dołącza do obsady “The Last of Us” jako Isaac, przywódca dużej grupy milicji, który szuka wolności, ale zamiast tego wikła się w niekończącą wojnę przeciwko zaskakująco zaradnemu wrogowi. Wright wcielał się w postać Isaaca również w grze wideo „The Last of Us Part II”. 

Obsada: Pedro Pascal jako Joel, Bella Ramsey jako Ellie, Gabriel Luna jako Tommy, Rutina Wesley jako Maria. Do obsady dołączają Kaitlyn Denver jako Abby, Isabela Merced jako Dina, Young Mazino jako Jesse, Ariela Barer jako Mel, Tati Gabrielle jako Nora, Spencer Lord jako Owen i Danny Ramirez jako Manny. W serialu wystąpi gościnnie również Catherine O’Hara. 

Twórcy: serial został napisany i wyprodukowany przez Craiga Mazina i Neila Druckmana. Jest to koprodukcją z Sony Pictures Television. Producentami wykonawczymi są Carolyn Strauss, Evan Wells, Asad Qizilbash, Carter Swan i Rose Lam. Serial wyprodukowany został przez PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint oraz Naughty Dog. 

"The Last of Us" to serial HBO Original oparty na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo "The Last of Us", opracowanej przez Naughty Dog dla platform Playstation®. To najchętniej oglądany tytuł w historii HBO Max nie tylko w Europie, ale też w Polsce.  Akcja serialu rozgrywa się 20 lat po zniszczeniu cywilizacji przez globalną pandemię. Joel (Pedro Pascal) zahartowany w bojach ocalały przejmuje opiekę nad 14-letnią Ellie (Bella Ramsey), która może być ostatnią nadzieją ludzkości. Pozornie proste zadanie przeradza się w brutalną i wzruszającą podróż, gdy tych dwoje przemierzając Stany Zdjednoczone, zaczyna polegać na sobie, by przeżyć. 

Jeffrey Wright to zdobywca nagród Tony, Emmy, AFI i Złotego Globu, który w swoim dorobku ma role w teatrze, filmie i telewizji. Obecnie Wrighta można oglądać w filmie “American Fiction” Orion Pictures/Amazon MGM Studios, napisanym i wyreżyserowanym przez zdobywcę Oscara, Corda Jeffersona. Wright otrzymał między innymi nominacje do Oscarów, Złotego Globu, Critics Choice Awards i SAG Awards, a także odebrał nagrodę Independent Spirit Award 2024 za rolę głównego bohatera w filmie „Thelonious „Monk” Ellison”. 

Wright został doceniony przez krytyków dzięki roli Bernarda Lowe’a w serialu HBO "Westworld", za którą otrzymał trzy nominacje do nagrody Emmy. Do jego ostatnich kreacji filmowych należą: “Rustin” (2023) w reżyserii George'a C. Wolfe'a, “Asteroid City” (2023) i “French Dispatch” (2021) w reżyserii Wesa Andersona oraz “Batman” (2022) w reżyserii Matta Reevesa.  

Wright zyskał także uznanie dzięki roli Belize w serialu HBO „Anioły w Ameryce” (2004), która została nagrodzona Emmy oraz tej samej roli w przedstawieniu “Anioły w Ameryce: Pierestrojka” (1994) wystawianej na Broadway’u na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści Tony’ego Kushnera. 

Kontakt

Joanna Lichosik - Białoń

Max, HBO, Cinemax, Totalne remonty Szelągowskiej, TVN Style, HGTV, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Science, Animal Planet, DTX, ID


Katarzyna Michalak

Max, Top of the Top Sopot Festival, Odwilż, Dzień Dobry TVN, Top Model, Łowcy skór