Dokument „Pianoforte” już od 1 marca w HBO Max

19 lutego 2024

„Pianoforte” to intymny portret młodych pianistów biorących udział w Konkursie Chopinowskim, jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów muzycznych na świecie. Kamera od kulis pokazuje z czym muszą mierzyć się artyści, przed którymi stoi wyjątkowa życiowa szansa. Emocjonalny rollercoaster z muzyką Fryderyka Chopina w tle już od 1 marca w HBO Max. 

Na początku eliminacji jest ich 160. Do konkursu trafia 80, a do finału przejdzie tylko dwunastka. Bohaterami  „Pianoforte” są uczestnicy legendarnego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbywa się raz na pięć lat w Warszawie. Młodzi muzycy z całego świata od dziecka przygotowują się do konkursu, który może odmienić ich życie.

Triumfalne wzloty, bolesne upadki, olbrzymia presja – „Pianoforte” to filmowy rollercoaster, który pokazuje jak niezwykłą siłę ma muzyka. Reżyser Jakub Piątek zabiera widzów za kulisy Konkursu, gdzie pianiści zmagają się z tym szczególnym doświadczeniem łączącym pasję i radość z grania ze łzami z wycieńczenia i rozpaczy.

„Pianoforte” to także intymna opowieść o dojrzewaniu młodych muzyków, którzy próbują odnaleźć równowagę pomiędzy udziałem w wymagającym Konkursie, intensywnymi ćwiczeniami a życiem prywatnym.

Dokument miał swoją premierę na festiwalu Sundance. Zdobył wyróżnienia i nagrody na wielu festiwalach w tym: Millennium Docs Against Gravity oraz „Młodzi i Film”. W tym roku nominowany jest do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Twórcy:
Jakub Piątek – reżyser, scenarzysta
Maciej Kubicki – producent
Filip Drożdż – autor zdjęć
Ula Klimek-Piątek – montażystka
Anna Rok, Michał Fojcik, Joanna Popowicz – dźwięk

Premiera dokumentu „Pianoforte” w serwisie HBO Max już 1 marca!

Kontakt

Joanna Lichosik - Białoń

HBO Max, HBO, Cinemax, Totalne remonty Szelągowskiej, TVN Style, HGTV, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Science, Animal Planet, DTX, ID


Katarzyna Michalak

HBO Max, Odwilż, Niezwykłe Stany Prokopa, Dzień Dobry TVN, Top Model


Maria Majer

Food Network, Discovery Life, TLC, TVN Turbo, Warner TV, HBO Max