Digital Incubator Warner Bros. Discovery w Polsce partnerem StartSmart CEE Spring 2024 Acceleration Program

19 czerwca 2024

Digital Incubator Warner Bros. Discovery w Polsce łączy siły ze StartSmart CEE. Jednostka, której celem jest wspieranie innowacji i współpraca ze start-upami będzie partnerem programu akceleracyjnego Spring 2024. Digital Incubator WBD w Polsce pomoże młodym przedsiębiorcom rozwijać swoje produkty dzięki know-how globalnej firmy oraz wsparciu jej ekspertów. Rejestracja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 25 lipca.

Program akceleracyjny StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy – w 15 dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 3000 początkujących firm technologicznych z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Start-upy wybrane spośród zgłoszeń mają szansę na rozwój, mentoring ekspertów skupionych wokół MIT – najlepszej uczelni technicznej świata – oraz wdrożenia innowacji w czołowych podmiotach na rynku. W tym roku, dzięki wsparciu PARP i funduszom unijnym, uczestnicy mogą zdobyć też granty w wysokości nawet 400 tys zł.

Digital Incubator Warner Bros. Discovery w Polsce jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego globalny know-how i energię ekspertów pionu Digital. Start-upy biorące udział w Spring 2024 Acceleration Program będą miały okazję dzięki ich wsparciu rozwijać produkty i pomysły w obszarze Media & Content Transformation. Partnerstwo doskonale wpisuje się w sztandarowe wartości Warner Bros. Discovery w Polsce, czyli nowatorskie podejście i przyszłościowe myślenie w poszukiwaniu rozwoju oraz korzystanie z danych i technologii, aby w innowacyjny sposób opowiadać historie.

StartSmart CEE Spring 2024 Acceleration Program. Przebieg i dwie ścieżki akceleracji

Program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink oraz Pilot Ready, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju start-upów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak, by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować start-up do pracy z klientami (korporacjami).

Ścieżka #PilotReady jest z kolei przygotowana z myślą o start-upach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach młodzi przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy.

Rejestracji można dokonać do 25 lipca poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.   

StartSmart CEE. Eksperci, fundusze i korporacje w jednym miejscu

Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się start-upy. W dotychczasowe 15 edycji programu akceleracyjnego zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych. 

Program jest dofinansowywany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w ramach działania Startup Booster Poland – Smart UP realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).