Czas rozpocząć naukę! Już w niedzielę rusza "Back to school. Prawdziwy egzamin"!

21 marca 2024

Loading the player...

Czas rozpocząć naukę! W pierwszym odcinku „Back to school. Prawdziwy egzamin” uczestnicy po raz pierwszy przekroczą bramy szkoły. Już na początku spotkają się z kadrą nauczycielską i zostaną przepytani z wiadomości z zakresu szkoły podstawowej. Następnie czeka ich godzina wychowawcza w czasie której poznają plan lekcji – łatwo nie będzie… Codziennie czeka ich po kilka godzin w szkolnych ławkach i na sali gimnastycznej, z nielicznymi i krótkimi przerwami między zajęciami. Po skończonych zajęciach cała klasa zamelduje się w internacie, a następnego dnia będą musieli zmierzyć się z królową nauk – matematyką i pierwszą kartkówką w czasie szkoły. Premierowe odcinki w każdą niedzielę o godz. 16:05 w TTV.

"Back to school. Prawdziwy egzamin" - o czym jest program? 

Dziesiątka dorosłych bohaterów „Back to school. Prawdziwy egzamin” skończyła szkołę podstawową wiele lat temu. Łapali dwóje, tróje, czasem piątki, szóstki najrzadziej, ale dziś wszyscy radzą sobie w życiu. Zdecydowali się wrócić do szkołnych ławek i spędzić dwa tygodnie w bursie, ucząc się przedmiotów obecnych w podstawie programowej: od polskiego, przez matematykę, po fizykę i chemię. Lekcje poprowadzą prawdziwi nauczyciele z różnych typów szkół: pedagodzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi, pasjonaci swoich przedmiotów stosujący czasem niestandardowe metody nauczania.

Kto poradzi sobie ze szkolnym rygorem? Komu uda się przezwyciężyć traumy dotyczące nauki? No i kto zrozumie z czym tak naprawdę mierzą się teraz dzieci w polskich szkołach? Wśród uczestników znajdą się Michał Koterski, Barbara Cichocka – Mruk (@tatypiara), Dominik Abus, Agnieszka Kotońska, Michał Będźmirowski (@modny_tata), Kamil Dudek, Maciej Liziniewicz, Davina Reeves Ciara, Karolina Kuczyńska czy Katarzyna Gąsienica.

 

Kontakt

Natalia Szot